Laste aed

Lapsed on suurepärased kunstnikud, neilt tulevad tohutult head ideed ja neil on aiast kohe oma nägemus. Seetõttu tasub aeda planeerides lapsed kampa võtta, lasta unistada ja joonistada. Tulemus on väga produktiivne. Pole harv juhus, kui ema saab idee oma aia jaoks ;)

laste aed_kabe

Last sundida ei maksa
Naabriplika eeskujul maasikapeenart või ürdiaeda rajama sundimine on tulemusteta. Kui ikka ei taheta, siis ei taheta ja asi tuleb sinnapaika jätta. Kaval on uurida, mida ta tegelikult tahab. Võib-olla tahab ta mängumaja asemel hoopis sõjatandrit. Las ta siis teeb selle, sest seeläbi ta mängib end tühjaks. Või soovib luua loomade haigla. Teile ei pruugi lapse soov üldse meeldida, aga ärge arvake, et see tegevus teda kaua köidab. Lubada saab kokkuleppega, las mõtleb läbi, mis temale eraldatud maalapil juhtuma hakkab, kui sõjad on peetud. Kui ta mõtleb selle läbi ja joonistab paberile, võib juhtuda, et esialgne idee muutub kardinaalselt.

laste aed-vesi

Lapsed ja vesi
Veesilm peab olema mänguline ja turvaline. Ohutu on madal vesi, veenired, maa seest purskuvad veejoad, voolavad madalad ojad jms. Kõik veega seonduv köidab ja annab lapsele tegevust.

laste aed_mängumaja

Omapärased lahendused on lihtsad
Kerge on minna tüüplahenduste teed, aga need rikuvad te aiad mitmeks aastaks ära. On abiks kui peidate need aiakujunduses ära nii, et nad möödakäiate või naabrite silma ei riiva.

laste aed_liurada

Lahenduste leidmisel ja ideede realiseerimisel on abiks kaiakujundaja. Kui on vaja, siis aiakujundaja ka õpetab, kuidas midagi teha ja kuidas aeda jupikaupa rajada.