Üllatav fakt: õun on tervislik ja pikendab eluiga

9 põhjust, mis kinnitab inglaste vanasõna, et õun päevas hoiab arsti eemal

1. Õun sisaldab ohtralt C-vitamiini, mis tugevdab immuunsussüsteemi. C-vitamiini puudusel tunnevad inimesed ennast halvasti, sinikad tekivad kergesti ja igemed veritsevad.

2. Õunad on rikkad flavonoidide poolest. Arvatakse, et neil on antioksüdantseid omadusi, kaitstes maksatoksiinide, kasvajate, viiruste ja mikroobide, allergia ning põletike eest. Nad tugevdavad veresooni ja suurendavad C-vitamiini toimet. Uurimused on näidanud, et flavonoididerikas toit vähendab vanemate meeste haigestumist südame-veresoonkonna haigustesse.

3. Madal kalorite sisaldus. 1 keskmine õun sisaldab umbes 7-10 kcal. Iha šokolaadi ja kommi järele võib kaduda kui sööd õuna, sest õun sisaldab mitmesuguseid suhkruid, nagu glükoosi, fruktoosi ja sahharoosi.

4. Õun aitab ennetada erinevaid vähitüüpe- käärsoolevähki, eesnäärmevähki ja rinnavähki.

5. Õun sisaldab fenoole, mis on kahekordselt tõhusad kolesteroolitaseme langetajad. Fenool aitab alandada halba kolesterooli ja tõsta head kolesterooli.

6. Õun hoiab hambad korras. Õuna mahlas sisalduvad ained suudavad hävitada 80 % suus olevatest bakteritest.

7. Õun hoiab ka aju korras. Õunas sisalduvad taimseid ekstraktid aitavad eemal hoida Alzheimeri ja Parkinsoni tõve.

8. Õun ennetab hingamisteede haigusi. Nottinghami ülikooli uuringust selgus, et inimesed, kes söövad vähemalt viis õuna nädalas, põevad vähem respiratoorseid haigusi, nn astmat.

9. Õunad maitsevad hästi. Sa võid valida nii värvilt kui maitselt endale kõige sobivama õunasordi ja õunast omastada tubli annuse tervislikke aineid ühekorraga :)