Aiandusalased koolitused

Jagan oma kogemusi lihtsalt, loogiliste põhjendustega. Minu koolituselt saab kaasa tegemislusti ja asjalikud nõuanded, on osalejad öelnud.

Kui sobivat koolitust ei leia, siis saab selle tellida.

Koolitused toimuvad üle Eesti. Anna vaid teada, millisel koolitusel ja kus soovid osaleda piret.pihtjoe@gmail.com Kestus orienteeruvalt 4 tundi. Grupi suurus 10-12 (või rohkem) inimest. Tasu kokkuleppel.

spaleerpuu allee

Ilu- ja viljapuude ning põõsastega aia planeerimine ja rajamine.
Puude ja põõsastega haljastatud aia eelised. Puud-põõsad varjaja ja tuultepüüdjana. Kuidas kehtib. Kuidas lõigata. Kuidas noorendada. Koolituse viisin läbi Tartu Rahvaülikoolis. Osalejate soovil täiendasin materjali viljapuude ja marjapõõsaste osas ning lisasin Eestis uudse võimaluse viljapuid kasvatada kordon- ja spaleerpuud ning nende lõikamist. Lisaks saab teada, millega tuleb istikuid ostes ja taimi istutades, kelle käest osta, kui ja kuidas väetada jms kasulikku.

eraaed

Aiandusalane loeng

Räägin aia kujundamise ja rajamise nippidest , aiaehitistest, aiatubadest, kuidas lastele huvitavaid aia osasid kujundada , tuulekaitsest. Millised on taimede dekoratiivsust vähendavad tegurid. Milliseid taimi kasutada, kuidas taimi valida, kust osta. Jagan näpunäiteid ja ideid, kuidas vajadustele ja võimalustele vastav aed, kuidas aeda kujundada, kuidas ümber kujundada, kuidas rajada, hooldada, väetada. Vastan jooksvalt küsimustele. Soovi korral võime teha kellegi aias (aia näitel).

Rahumäe kalmistul Tartus hauaplatsi rajamas

Hauaplatsi kujundamine ja haljastamine
Koolitusel saadi hulga näpunäiteid ja ideid, kuidas hauaplatsi kujundada, milliseid materjale kasutada, kuidas kalmumärki ja taimi valida, kuidas vastavalt võimalustele rajada ja haljastada, kuidas hooldada jms. Vastan jooksvalt küsimustele. Koolituse läbinu on võimeline hooldatava platsi ise kujundama ja haljastama. Koolitus on teoreetilist. Soovi korral praktiline õpe mai kuus huvitet osalejaid hooldatud haual.

Liitudes e-kursusega saad hauaplatsi haljastamist õppida Sulle sobival ajal. Tutvu kursusega siin .

Õunapuude lõikamine
Praktilisel koolitusel õpetan viljapuid lõikama, hooldama ja väetama, kahjureid ennetama ja tõrjuma. Maalilised puud peale lõikust on minu visiitkaart . Koolituse läbinu on võimeline oma viljapuud ise korda lõikama või töid juhendama. Loe koolitustel osalenute arvamusi .

UUDIS! Elamuskoolitus õunaaias on mõeldud meeskondadele, kel kokkupuude viljapuudega puudub, aga otsivad teistsugust meeskonnatöö koolitust. Koolituse läbinu on võimeline iseseisvalt vanad õunapuud korda lõikama. Õuesõpe sobib ühtviisi nii meeskonna- kui ka koostöö koolituseks ning teineteisega tutvumiseks. Tutvu koolitusega siin

Vaata, mida teised koolitusest räägivad

Telli koolitus piret.pihtjoe@gmail.com
Tel +372 5049835
Minust