Kompostkäimla

Kuivkäimla, kus pealepanuks kasutatakse ohtralt kuiva orgaanilist materjali (saepuru, turvas, puulehed, metsakõdu, muruniide jne), muutub nagu võluväel haisuvabaks kompostkäimlaks isegi ventilatsiooni kasutamata.

Orgaanika muudab väljaheite vastuvõetavaks ja töötlemise mugavaks.

Ka eaka hooldamine on kompostkäimlat kasutades meeldivam, sest separeeriv kompostkäimla on haisuvaba ja mobiilne, mida seetõttu on võimalik paigaldada suvemaja, elumaja või korteri mistahes ruumi. Tutvu TROBOLO Luwebloem`iga siin.

.

Kompostkäimla võib olla väike ja ilus ning sobida ka vannituppa. Vt TROBOLO tooteid siit

Kompostkäimla üllatab, õpetab ja rõõmustab ka lapsi. Vt TROBOLO lastepotti siit

Mobiilne kompostkäimla on asendamatu kaaslane nii remondi ajal kui ka reisil. Tutvu tootega

Saepuru, turba ja kuivatatud muruniite konteineriks sobib ideaalselt IKEA suurem kuivainetops või taaskasutustootena aknapesuvedeliku kanister, mõni helveste pakend vms.

DIY 🙂 Tee see ise!

Sa vajad vaid separaatorit.

Uriin on võimalik suunata voolikuga või koguda anumasse. Tahkeaine konteiner võib olla ämber või suurem segukast. Kui soovid kakaga tegeleda kohe, mitte lisatööna aasta pärast ja otsid jõukohast tühjendamise lahendust, soovid uriini aias jooksvalt väetisena ja taimekaitses (karbamiid) või komposti kiirendina kasutada, on väga mugav toimetada väiksemate anumatega, ka leostumisoht on minimeeritud. Vaata poodi, et tutvuda TROBOLO DIY toodetega.

Mida väiksemad on kogused, seda vähem lõhna. Väikeste kanistritega toimetades puudub vajadus ventilatsiooni ja voolikute, sh voolikute soojustamise järgi. Väikeste kanistritega süsteem on talvekindel – tühjendad ära ja sõidad minema.

Miks on mõistlik inimsõnnik koguda?

  • tekib igas majapidamises
  • veesääst
  • vesikonna kaitsmine
  • mulla tootmine ja parandamine
  • väetis
  • turvalisus ja võrguvabadus

Miks on vaja sõnnik komposteerida?

Patogeenid, mida inimsõnnik, karilooma ja ka lemmiklooma sõnnik sisaldab, on kõige väiksem probleem, sest need kaovad kompostimisel kõige kiiremini. Mure on pestitsiidide ja ravimijääkidega. Ka hobusesõnnik võib sisaldada patogeene, umbrohuseemneid ja ravimijääke. On kindlaks tehtud, et loomasõnnikus leidub raskemetalle ja ravimijääke palju rohkem kui inimsõnnikus. Seetõttu tasub inimsõnnikut hoopis eelistada. Üldjuhul inimene teab, mida tarbib ja sööb ning toitumine võib muutuda ka veel tervislikumaks, sest seedunud poolfabrikaadid ja nn rämpstoit väljutades haiseb.

Loe lisa, miks on vaja komposteerida sõnnikut?